МАРОКАНСКИОТ КРАЛ СЕ ,,ОПУШТИ“ ПОКРАЈ МЕЛАНИЈА:Урнебесна снимка од Париз, погледнете ја реакцијата на Трамп

  • November 12, 2018

Свечената церемонија во Париз, по повод одбележувањето на 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, ја одбележал еден урнебесен детаљ кој ги преплавил социјалните мрежи.

Мароканскиот крал Мухамед VI заспал на сред свечената церемонија.

Тоа не би било толку смешно ако мароканскиот крал не седел покрај првата дама на САД, Меланија Трамп.

Овој гаф на мароканскиот крал не побегнал ни од будното око на претседателот на САД, Доналд Трамп, а погледнете како реагирал.

Едно е сигурно, мароканскиот крал не му обраќал внимание на претседателот Трамп, но затоа убаво си се одморил.

Претходно «
Следно »