МАРТИН ДОБИВАЛ И ЗАКАНИ ПО ТЕЛЕФОН: Убијците му се заканувале и со пораки, полицијата не превземала мерки!

  • November 6, 2017
  • Коментари

Полицијата се’ уште трага по убиецот на фудбалерот Мартин Јанушев кој беше изрешетан викендов во скопски Аеродром.

Мартин како што раскажуваат оние кои го познавале за ТВ Телма  периодов бил вознемирен, добивал заканувачки пораки на телефон, а дел од роднините велат дека тој дента и во кафулето се видел со лица поврзани за убиството, но мотивот засега е непознат.

Дваесет и осум годишниот Мартин бил застрелан 4-5 пати во пределот на главата и вратот со пиштол.

МВР трага по осомничениот и обезбедени се и сведоци кои ќе го препознаат.

Претходно «
Следно »