October 25, 2021, 9:21 am

МАСОВНА ПОДДРШКА ЗА ВМРО-ДПМНЕ ВО СТРУГА: Голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори за 15-ти октомври!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ во пресрет на локалните избори на 15-ти октомври, секој ден голем број граѓани доаѓаат на митинзите да ја изразат поддршката која ја имаат за ВМРО-ДПМНЕ.

Голем број граѓани и денеска имаше на митинзите во Вевчани и Струга, покрај жителите на овие градови гостин на митинзите беше поранешниот премиер на Словенија, Јанез Јанша кој изрази голема поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, и посака среќа на партијата и победа на локалните избори.

Граѓаните јасно порачаа дека очекуваат ВМРО-ДПМНЕ да стигне до голема победа на овие локални избори.

Latest News

Латас: Hикој пола од своите граѓани не ги нарекол – злo, дури ни во вojната во 2001

За Заев сите што не гласаат за Шилегов се зло. Тежок збор, особено од политичар кој и плата и...

More Articles Like This