Мачка пристигнала во семејство со 3 кучиња, набрзо започнала да се однесува како нив

Поврзано

Најголемиот руски дијамант од 100,94 карати продаден за над 14 милиони долари

Најголемиот дијамант во историјата на рускиот огранок на компанијата „Алроса“ (Diamonds of Alrosa) од 100,94 карати е продаден на...

Учесничката во „Ѕвездите на Гранд“ доживеала Hepвно Hapушување

Натпреварувачката во „Ѕвездите на Гранд“, Наталија Јоксимовиќ, откри дека бурно реагирала за време на шоуто кога ги слушнала зборовите...

Синовите на Мицкockи му се пофалиле со првиот собран албум: Навиваат за xepoите Горан, Столе, Аријан, Стефан, Дарко, Енис, Елиф…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, објави фотографии со своите синови кои му се пофалиле дека ги собрале сите сликички...
- Advertisement -

Еден пар од Јапонија со години имал 3 кучиња, но сопругата отсекогаш имала желба да вдоми и мачка.

„Причината зошто сакав да го проширам нашето семејство со мачка, а не со уште едно куче, е прилично едноставна: претходно имав мачка и посакував повторно да имам“, изјавила сопругата за „Bored Panda“.

„Но, кога на сопругот му кажав дека сакам мачка, дознав дека тој не е голем љубител. Инсистирав, но секој пат ја одбиваше мојата идеја. Меѓутоа, по некое време успеав да пронајдам мачка која нѝ се допаѓаше и на двајцата. Исто така барав мачка која добро се согласува со кучиња“, објаснила сопругата.

 

View this post on Instagram

 

【お知らせ】9月27日(日)柏の葉T-SITEにて開催されるイベント『ワンOneday』に遊びに行きま~す❣️🤩 この機会にぜひ4柴に会いに来てくださ〜い🤗💕 ⚠️気温によってはキキはお留守番になります キキと会えない可能性もあることを予めご了承くださいませ🙇🏻‍♀️ ⚠️ちゃきたんはわんこが苦手です😣 吠えられるのが苦手な方は近寄らない方がいいです😅 また、わんこをちゃきたんに近付けないようにお気を付けください🙏 撫でようとしてちゃきたんに手を出すのもご遠慮ください🙏 * まだまだコロナ禍にありますし、マナーを守って、イベント楽しみましょうね💁🏻‍♀️ 27日お会い出来るのを楽しみにしてま〜す👋😍 * イベント詳細は 『第7回 ワンワンデー 柏の葉』で検索してみてね🔍👀 * * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.5kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.5kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱キキ (愛称キキしゃん) #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby #ブルータビー 🎂10/23/2019 ♂3.1kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

Мачката Кики веднаш се вклопила во друштвото на трите кучиња и набрзо започнала да се однесува како нив.

„Ги одведовме нашите миленици на забава и едно куче започна да ѝ лае на Кики. Едно од нашите кучиња веднаш скокна за да ја одбрани, а тогаш сфатив дека станале вистински пријатели“, изјавила сопругата.

Нивните заеднички фотографии, парот постојано ги објавува на Инстаграм, а луѓето се воодушевени од ова необично пријателство.

 

View this post on Instagram

 

ちょっとお久しぶりの4柴ショット😆 「え?4柴?」って思ったあなた、過去ポストぜひご覧くださいませ💁🏻‍♀️ * * * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.7kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.8kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱キキ (愛称キキしゃん) #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby #ブルータビー 🎂10/23/2019 ♂3.1kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

Latest News

Пoчинaлe 17 лицa, peгиcтpиpaни 123 нoвoзaбoлeни лицa вo изминaтoтo дeнoнoќиe

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови...

More Articles Like This