November 29, 2020, 5:58 pm

Мачка пристигнала во семејство со 3 кучиња, набрзо започнала да се однесува како нив

Поврзано

(Видео) Иcчезна монолитот кој нeодамна беше откриен во пустина во Јута

Официјални лица на американската сојузна држава Јута објавија дека исчезна мистериозниот метален монолит што беше забележан минатата недела во...

Горан Пандев е маж на годината

Горан Пандев е официјално Маж на годината за 2020 година во избор на овогодинешното издание на официјалниот избор на...

Лила на кафе во Зоолошка во друштво на жирафите Того и Каспер: „Енергијата на животните не се споредува со ништо“

Лила Филиповска сончевото време викендов го искористила за кафе во Зоолошката градина во Скопје со најинтересното друштво – жирафите...
- Advertisement -

Еден пар од Јапонија со години имал 3 кучиња, но сопругата отсекогаш имала желба да вдоми и мачка.

„Причината зошто сакав да го проширам нашето семејство со мачка, а не со уште едно куче, е прилично едноставна: претходно имав мачка и посакував повторно да имам“, изјавила сопругата за „Bored Panda“.

„Но, кога на сопругот му кажав дека сакам мачка, дознав дека тој не е голем љубител. Инсистирав, но секој пат ја одбиваше мојата идеја. Меѓутоа, по некое време успеав да пронајдам мачка која нѝ се допаѓаше и на двајцата. Исто така барав мачка која добро се согласува со кучиња“, објаснила сопругата.

 

View this post on Instagram

 

【お知らせ】9月27日(日)柏の葉T-SITEにて開催されるイベント『ワンOneday』に遊びに行きま~す❣️🤩 この機会にぜひ4柴に会いに来てくださ〜い🤗💕 ⚠️気温によってはキキはお留守番になります キキと会えない可能性もあることを予めご了承くださいませ🙇🏻‍♀️ ⚠️ちゃきたんはわんこが苦手です😣 吠えられるのが苦手な方は近寄らない方がいいです😅 また、わんこをちゃきたんに近付けないようにお気を付けください🙏 撫でようとしてちゃきたんに手を出すのもご遠慮ください🙏 * まだまだコロナ禍にありますし、マナーを守って、イベント楽しみましょうね💁🏻‍♀️ 27日お会い出来るのを楽しみにしてま〜す👋😍 * イベント詳細は 『第7回 ワンワンデー 柏の葉』で検索してみてね🔍👀 * * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.5kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.5kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱キキ (愛称キキしゃん) #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby #ブルータビー 🎂10/23/2019 ♂3.1kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

Мачката Кики веднаш се вклопила во друштвото на трите кучиња и набрзо започнала да се однесува како нив.

„Ги одведовме нашите миленици на забава и едно куче започна да ѝ лае на Кики. Едно од нашите кучиња веднаш скокна за да ја одбрани, а тогаш сфатив дека станале вистински пријатели“, изјавила сопругата.

Нивните заеднички фотографии, парот постојано ги објавува на Инстаграм, а луѓето се воодушевени од ова необично пријателство.

 

View this post on Instagram

 

ちょっとお久しぶりの4柴ショット😆 「え?4柴?」って思ったあなた、過去ポストぜひご覧くださいませ💁🏻‍♀️ * * * 🐶さき (愛称ちゃきたん) #saki #whiteshiba #白柴 🎂5/31/2011 ♀9.7kg 🐻いぶき (愛称にむちゃん) #ibuki #blackshiba #黒柴 🎂4/29/2012 ♀7.8kg 🦊はづき (愛称はちくん) #hazuki #mameshiba #豆柴 🎂6/1/2014 ♂5.5kg 🐱キキ (愛称キキしゃん) #kiki #americanshorthair #アメショー #bluetabby #ブルータビー 🎂10/23/2019 ♂3.1kg * #petmodel #ペットタレント #anicas #犬と猫のいる暮らし #柴犬 #shiba #shibainulover #柴犬多頭飼い #3柴 #ちゃにむはち #子猫 #kitty

A post shared by 白柴さき 黒柴いぶき 豆柴はづき アメショキキ (@saki.ibuki.hazuki) on

Latest News

Macakpирани над 110 цивили во напaд во североисточна Нигерија ОН:

Обединетите нации денеска соопштија дека најмалку 110 цивили се убиени викендов во „брутален“ напад во североистоична Нигерија, јави ДПА. -Вооружени...

Xаос во Мадрид, здравствените работници на улица поради пpoблемите во здравството

Во Мадрид денеска протестираа лекарите и медицинските сестри заради, како што наведоа,  намалувањето на медицинските услуги и затоа што властите ги оставија сами да...

Четворица пpeтeпaле 20 годишник на Партизанска

На 28.11.2020 во 15.45 часот во Полициската станица Центар, Ф.Н.(22) од Скопје пријавил дека околу 02.30 часот на бул.„Партизански одреди“ бил физички нападнат од...

Бoлниците преполни, досега xocпитализирани 1282 пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 813 пациенти позитивни и суспектни на корона...

Во Србија зapaзени 6.179 лица, пoчинaле рекордни 65

Во Србија во последните 24 часа се потврдени 6.179 нови случаи на заразени со коронавирус од вкупно 15.508 тестирани, а во истиот период од...

More Articles Like This