August 15, 2020, 6:27 am

Мајка и ќерка ослабнале 80. килограми: „Промениле само една работа – Еве за што станува збор

Поврзано

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската...

Сите мислеa дека пoлудe: Човек на паркинг со cekиpa го ckpши прозорецот на автомобил на паркинг

Кучето кое беше заклучено во автомобилот на неподносливи температури, беше спасено благодарение на случаен минувач. https://video.dailymail.co.uk/preview/mol/2020/08/13/7230010459422673749/636x382_MP4_7230010459422673749.mp4

Северина 3apa3ена со kopoнавиpус: „Денеска добив позитивен pe3ултат“

Северина преку социјалните мрежи објави дека е позитивна на коровирусот. Во објавата, таа напиша дека нема никакви симптоми и...
- Advertisement -

Таму каде што има волја, постојат начини. Оваа изрека ја докажаа овие две жени…
Кој сака да изгуби тежина, може да ослабне, но само ако има силна волја. Ние ви донесуваме една приказна која навистина инспирира. Имено, станува збор за мајка и ќерка кои решиле да променат нешто поврзано со нивниот изглед.
Ејми Алисон и Калиста Џонс изгубија околу 80 килограми заедно, и еве како.

View this post on Instagram

Remember 5 days ago? When I had a disappointing weigh in?? Well this morning. After 5 days of tracking, weighing, measuring, @templework1 @trussvillegetsfit, yard work, accountability with my girls @ww_ashleyf @ali.namastefit @whyweightuntilmonday and making sure to love myself through it all. Guess what? Down that 5 pounds from my weigh in at my workshop @ww! There is no secret to living healthy. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ It’s being consistent. It’s taking each day and owning each bite. It’s enjoying the little treats in moderation. It’s not over thinking. It’s DOING THIS THING FIERCELY. ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Take time today to love where you are in your journey! Each of us are unique physically, spiritually, and emotionally. But we all have the same thing in common. Wanting to live life healthier. Stronger.Happier. What’s 3 goals you want to accomplish this next week ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ @trussvillegetsfit @jazzerciseinc @templework1 #mystory #myjourney #weightlossjourney #ww #wwaccountability #transformation #weightlossblogger #templework #jazzercise #trussvillegetsfit

A post shared by Jaime Weightloss Blogger (@just.jme.allison) on

Тие се мотивирале со промена на нивниот начин на живот
Џејми (40) и Калиста (18), како и повеќето од нас, влегле во новата година со одлука да ги подобрат своите фитнес способности но и здравје. Тоа било во 2016. година кога решиле да променат нешто во нивните животи. Тие се запишале на часови по танц.

За три години, танцувањето целосно ги променило нивните животи на подобро
Откриле нова насока на танц што ги обединила џез-музиката, танцот од осумдесеттите години од минатиот век, јога, пилатес и кикбокс. Иако звучи чудно, овој вид активност целосно го сменил нивниот начин на живот.

Latest News

Tapaвари: CДCM и ДУ И ќе напpaват влaда, пpeговopите се тeaтар

СДСМ и ДУИ прават театар пред да постигнат договор за формирање на нова влада, која ќе има мнозинство од...

Саша Бpoз, внука на Тито: Дедо ми беше пocвоено дете на мајка Колуmбиjkа и татко, нacледник на kpaлот Чарлс XXL

На нејзиниот профил на Фејсбук, внуката на Тито, Саша Броз ги коментираше тврдењата дадени во една емисија на хрватската телевизија дека Јосип Броз Тито...

Од денеска во Србија само со ПЦP тecт

За влез во Србија од денеска за граѓаните на Македонија, Бугарија, Хрватска и Романија задолжителни се ПСР тестовите за коронавирусот. Одлуката на српската Влада почнува...

Денеска е oтkpивање и пpeнос на moштите на cв. apxиѓаkон Стeфан

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 2 август. Денеска е Откривање и пренос на моштите на Св. архиѓакон Стефан. За моштите на свети архиѓакон...

Претпладне облачно, попладне вpнежи и гpмежи

Денеска претпладне времето ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи на повеќе места. Локално процесите...

More Articles Like This