October 23, 2020, 6:02 am

МАЈКА НА ДВЕ ДЕЦА:Имам спиено со повеќе од 80 оженети мажи, а за нивните сопруги воопшто не ми е жал

Поврзано

Само се cpуши: Брзата пomoш веднаш peaгирала, заврши во бо лница-Хајди Клум се онecвecти на снимање, паднала на столчињата

Една од најпознатите светски манекенки Хајди Клум (46), која и покрај пандемијата на коронавирусот има многу работа , неодамна...

Обожавателка во сеќавање на Тоше Проески: „Ми се јави дома затоа што ги добил сите мои пораки, ете таков голем човек беше“

Вторник, 16-ти октомври 2007 година, 9 часот наутро добив повик од другарка која плачејќи ми рече „Тоше загинал во...

На 45, изгледаат како да имаат 25 години: Народен арапски лек за младост и виталност

Познато е дека жените од истокот ја ценат народната медицина, тоа им помага да изгледат неверојатно млади Овој „еликсир“ се...
- Advertisement -

43 годишната Луиза Дер Велд вели дека го живее секој ден како да е последен, признавајќи дека има љубовни афери со голем број на љубовници. Вдовицата и мајка на две деца, Луиза Ван Дер Велде признава дека после смртта на својот сопруг спиела со 80 оженети мажи.

 

Луиза, која инаку е се*с терапевт зборува дека жените на нејзините љубовници знаат за изневерувањата, но замижуваат на тоа, бидејќи не се заинтересирани за се*с. “Со сопругот одлучивме да имаме отворена врска во последните години од нашиот брак. Па така продолжив и после неговата смрт, тоа ме научи дека секој ден треба да се живее како да е последен”, вели Луиза чиј сопруг изненадно починал на само 34 годишна возраст. Тие заедно имаат две деца, едното има 12, а другото 17 години.

“Традиционалниот брак често не успева, бидејќи е заснован на модел кој не е променет 150 години. Голем број на жени може да се обвини само себе поради тоа што мажите ги изневеруваат. Тие едноставно ја губат волјата за се*с и ја напуштаат спалната соба. Потполно се посветуваат на децата и домаќинството и престануваат да размислуваат за својот брак и сопруг. Не ми е воопшто чудно тоа што мажите ги изневеруваат жените. Секако, очигледно е дека и некои мажи можат да живеат без се*с, па не ги обвинувам ни жените кои изневеруваат”, вели Луиза.

Таа вели дека нејзиното животно дело е тоа што “својата сексуалност ја искористува до максимум”, па ги советува другите жени да не ја осудуваат поради нејзините лични одлуки.

“Луѓето би требало помалку да ме осудуваат и да му се посветат на се**от. Живот е прекраток за да имате се*с само со една личност”, заклучила вдовицата.

Кога станува збор за идеален партнер, таа категорично вели дека сака личност која ќе размислува исто како неа.

“Сакам мажи кои сакаат се*с како јас”, вели таа. “Околу 60 % од паровите ќе доживеат изневерување. Доколку се повеќе отворени кон сек**т, тоа би се случувало помалку”, вели Луиза која денес води и семинари за терапија на парови во кои ги поттикнува луѓето да зборуваат за своите се**уални фантазии.

Исто така, одржува и семинари на кои присутните може да имаат се*с меѓусебе. Таа има и своја компанија под името “Future Love”.

Таа тврди дека луѓето најмногу изневеруваат на Божиќ и Денот на Вљубените, но исто така смета дека жените се винновни за тоа.

“Празниците само ги вперуваат рефлекторите во сето она што е лошо во врските. Луѓето тогаш сфаќаат дека мора да се случува нешто повеќе во животот, од досаден с**с со ист партнер.”

Latest News

Македонофoб и бугарофoб поставен за директор на Управата за развој и унапредување на јазиците, инаку кум на Српче

Владата денеска ја разреши од должноста Славица Тодорова, директор на Управата за развој и унапредување на образованието на јазиците...

Полицијата пpekина свадба со 200 гости во Арачиново

Вечерва околу 21:30 полициски службеници и пазарната инспекција прекинале свадба во угостителски објект во с.Арачиново, дознава Канал5. Во објектот затекнати се околу 200 лица, а...

Косово втор ден без cмpтeн случај од ковид-19

Втор ден по ред во Косово не е забележан ниеден dмpтен случај на зaрaзен од Ковид-19, така што бројот на жpтви на епидемијата останува...

(Видео) Каракачанов со дрзok коментар му одговори на дeмонcтрaнт кој побара ocтавка од него

Ти може да не си ја сакаш мајка ти, со овие зборови вицепремиерот и министер за одбрaна на Бугарија, Красимир Каракачанов, му се обрати...

Словенија воведува нajcтроги мерки по алapмантната бројка на новозaболeни

Словенија од сабота ќе воведе нови рecтриктивни мерки за спрeчување на ширењето на кopонавирусот меѓу населението. Премиерот Јанез Јанша денеска најави зaтворање на сета...

More Articles Like This