September 24, 2020, 10:18 pm

МБА: Сите банки се подготвени да одговорат на потрeбите на клиентите на Еуростандард банка

Поврзано

НОВИ 3AГPИЖУВАЧКИ БРОЈКИ НА АГЕНЦИЈАТА – дури 40 илјади луѓе останаа без работа од kopoна kpизата

Корона кризата го зема својот данок преку се поголем број отпуштања во земјава и нови невработени. За период од шест...

Бектеши пpизна дека не се реализирани трите сета на антиkpизни мерки на Владата

Крешник Бектеши, министер за економија во гостување во емисијата Топ тема на телевизија Телма, признa дека власта не ги...

Витанов контра Бектеши: Министре кажете каде имате работено пред да бидете министер, живеете во свет на припадност

Во остра дебата вечерва поранешниот министер за економија Зоран Витанов, го kpитикуваше актуелниот министер за економија Крешник Бектеши, па...
- Advertisement -

Македонската банкарска асоцијација во соработка со институциите нејзините членки ги превземаат сите потребни активности за да им излезат во пресрет на потребите на клиентите корисници на банкарските услуги од Еуростандард банка, соопшти денес МБА.

Од оваа асоцијација на банките во земјава, додаваат дека вработените лица, пензионерите, корисниците на парични права од социјална и детска заштита и лицата кои остваруваат приливи по други основи имаат можност да изберат една од членките на МБА преку која би сакале во иднина да ги добиваат приливите на парични средства.

Од таму потенцираат дека пензионерите и корисниците на парични права треба само да појдат во банка каде што веќе имаат активна сметка или да отворат нова сметка во банка и не е потребно да побараат одјава.

„И не само за депозитните, банките и штедилници се отворени за рефинансирање и на кредитните производи на клиентите на Еуростандард банка во согласност со нивните деловни политики“, велат од МБА.

Од Македонската банкарска асоцијација уште еднаш нагласуваат дека банкарскиот систем е во одлична кондиција, при што сите банки се подготвени да одговорат на потребите на населението и компаниите. „Банките и штедилници се и остануваат сигурни и стабилни“, се вели во соопштението до медиумите.

Latest News

Двајца полицajци тешко повpeдeни, зaвршиле во бoлницa

Двајца полицaјци од СВР Велес се потешко повpeдeни вечерва кај велешкото село Степанци, откако биле нaпaднати од дрвokрадци. Како што...

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со прв вицепремиер, конкретно Артан Груби...

Димовски: Допрва ќе ги гледаме диcфункционалностите на парламентарното мнозинство

Не се сите перспективи розови за парламентарното мнозинство. Колку што велат ќе се зголемува, јас би оставил простор дека претстојат сеpиозни прeдизвици внатре да...

Се огласи Мурињо по победата над Шкендија

Екипата на Тотнем се пласира во плејоф-фазата од Лига Европа, откако вечерва ја coвлада Шкендија со 3-1, но далеку потeшко од очекуваното, заклучок што...

(Видео) Уште еден случaj на пoлициcka бpyталнocт

Уште еден случај на пoлициска бpyталност фaтeн на кaмера. На социјалната мрежа фејсбук се појави видео на кое се гледа полициcки службеници како бpyтално...

More Articles Like This