МВР И ФОН ПОТПИШАА МЕМОРАНДУМ ЗА СОРАБОТКА: Создавање нови стручни вредности што ќе бидат ефектуирани во нашето секојдневно работење

Поврзано

Неколку скопски општини утре без cтpујa

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 03.07.2020 година (петок), без електрична енергија ќе останат: Од 09.00 до...

ВМРО-ДПМНЕ и утре на средби со граѓаните во повеќе населени места

Во текот на утрешниот ден 02.07.2020 година, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ, ќе остварат средби со граѓани и ќе...

За македонскиот јазик и за Гоце Делчев нема преговарања

Преговори за македонскиот јазик, за нашиот мајчин јазик, за Гоце Делчев и сите оние луѓе кои што го дале...

MВР и Универзитет ФОН, потпишаа Меморандум за соработка..

Денеска потпишавме меморандум за соработка меѓу МВР и Универзитетот ФОН, тргнувајќи од веќе востановените принципи на максимална отвореност и подготвеност за соработка со образовните институцуии, напиша на својот ФБ профил министерот Спасовски.

„Препознавајќи ги заедничките интереси, конципиравме една прецизна правна рамка со сегменти каде што теоретски, но и практично, се поклопуваме во нашето работење, се со цел дополнително унапредување на едукативните стандарди, а преку тоа како директен бенефит создавање нови стручни вредности што ќе бидат ефектуирани во нашето секојдневно работење. Искрено верувам дека во периодот што е пред нас ќе успееме да ги исползуваме на вистински начин сите погодности што ги нуди меморандумот, креирајќи, на тој начин, можности за натамошно продлабочување на соработката меѓу двете институции“ напиша Оливер Спасовски министер за внатрешни работи на Македонија

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести