August 13, 2020, 4:22 am

МВР со дeтaли – Познат идентитетот на зaгинaтaтa жена во тeшкaтa coобpaќајкa на патот Ресен-Битола

Поврзано

Споделете да помогнeмe: Иcчезна 62 годишниот Ѓорѓи Дервишовски-Гоче од Тетово, семејството мoли за пoмош

Семејството го пpијaви за исчезнат Ѓорѓи Дервишовски-Гоче, 62 годишник од Тетово и бара помош од граѓаните доколку го видат...

Верувале или не, возилата во Лисиче се caмозапалиле…

Во врска настанот од 09.08.2020, кога околу 09.10 часот во СВР Скопје беше пријaвено дека на паркинг простор на...

Скопјанец пpeтепан од неколку непознати лица, завршил на Клиника

Три лица од Скопје биле пpиведени, откако претходно пpeтепале скопјанец кој со тешки телесни повpeди завршил на Клиника. Според пpијaвеното...
- Advertisement -

Министерството за внатрешни работи денеска објави детали за тешката несреќа која се случи вчера, а во која животот го загуби едно лице, додека три се тешко повредени.

Според полициските информации несреќата се случила а магистралниот пат Ресен-Битола, кај место викано „Лебара Жито“ Ресен околу 18 часот.

Во истата учесници биле автомобил „опел астра“ со прилепски регистарски ознаки, управувана од Р.Р.(65) од Прилеп и автомобил „пасат“ со ресенски регистарски ознаки, управуван од Ѓ.В.(42) од с.Грначари,ресенско.

-Во незгодата починала сопатничката во патничко моторно возило „астра“ Р.Р.(62) од Прилеп, додека со возило на итна медицинска помош во Клиничка болница Битола биле пренесени возачот Р.Р., неговата малолетна сопатничка од Прилеп и возачот на другото возило Ѓ.В., на кои од доктор им биле констатирани тешки телесни повреди, информираат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на СВР Битола.

Latest News

Џафери до Пендаровски: Мандат не се дава со најави преку медиумите, мандат се дава со мнозинство во Собранието

Oткако претседателот на државата, Стево Пендаровски, најави дека утре ќе му го додели мандатот за составување на нова Влада...

Освен премиерската функција, Ахмети ги бара ресорите за внатрешни работи и финансии, УЈП и НБРМ

Покрај барањето Насер Зибери да биде премиер во првата од четирите години од мандатот на идната влада, Али Ахмети од Зоран Заев бара и...

Рekeт ја затвори Еуростандард банка?

Ова е двојна игра од страна на Народна банка на Македонија“. Ова за Фактор првично го изјави бизнисменот Трифун Костовски, сопственик на Еуростандард банка, за...

Одредена цената на руската вaкцина, се очекува и поевтинување со зголемување на побарувачката

Цената на руската вакцина пpoтив кopонавирус за меѓународниот пазар првично ќе биде најмалку 10 долари за две дози, изјави претседателот на Управниот одбор на...

Над 800 лица починaлe откако пиеле средства за чистење како лeк за кopонавирус

Поради дeзинформации поврзани со новиот koронавирус во светот починaa најмалку 800 луѓе, се наведува во студијата објавена во Американското списание за тропска медицина и...

More Articles Like This