МВР co дeтaли зa ekcплoзиjaтa вo викeндичкa вo Матејче

Поврзано

(Фото) Cтpaшнa cooбpaќaјнa нecpeќa нa aвтoпaтoт Штип-Скопје – ова ce дeтaлитe

Страшна сообраќајна несреќа се случила на автопатот Штип-Скопје, пред селото Коњари, објави „Слободен печат“. Очевидци на несреќата, кои испратиле фотографии, велат...

Пpивeдeнa жeнa вo Карпош – агpecивнo ce oднecyвaлa кoн пoлицajци

Во текот на вчерашниот ден полициски службеници лишиле од слобода една жена бидејќи се однесувала агресивно кон нив додека...

Пoлициjaтa co пoлни paцe paбoтa: Peгиcтрирани повеќе тeпaчки и нaпaди нa тepитopиja нa Македонија – ова се деталите

На 07.05.2021 во 21.30 часот било пријавено дека во с.Љубанци, скопско, по претходно меѓусебно недоразбирање, бил нарушен јавниот ред...
- Advertisement -

Министерството за внатрешни работи соопшти детали за експлозијата на плинска боца која вчера се случила во викендичка во Матејче.

Од МВР за Курир информираат дека во 21:45 добиле пријава од кумановската болница дека кај нив се донесени шест повредени лица.

-Биле донесени шест лица С.С. (34), В.И. (31), Н.Н. (31), З.С. (27), М.Н. (44) и Б.Ш. (36), кои се здобиле со тешки телесни повреди како резултат на експлозија на плинска боца во приватен објект (викендица) во с.Матејче на место викано „Матејачки колиби“. Потоа тие биле пренесени во комплексот клиники “Мајка Тереза“, информираат од МВР за Курир.

Известен е јавен обвинител и извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Latest News

Јенс Шпан: Пaтyвaњaтa вo ЕУ ќe бидaт мoжни и бeз пoтвpдa зa вakцинaциja

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан смета дека летниот одмор во рамките на Европската унија ќе биде можен и...

More Articles Like This