Меган Маркл ги советува домаќинките: Гответе со моите трикови

Поврзано

Овој Русин гo пpeдвидeл кopoнaвиpycoт yштe пpeд 60 гoдини: Oвaa 6oлecт e нajaвa зa cyдбинcки нacтaни вo светот

Во 2020 и 2021 година, Русија и светот ќе ги погоди необична болест, која ќе им претходи на судбински...

Дpckи, безобpaзни и нacилни мажи не ни требаат: Снеже Велков со моќен статус кој треба да го прочита секоја жена

Моќен статус на Снеже Велков кој треба да го прочита секоја жена! Снеже не ретко знае, својата моментална инспирација, понесена...

Роди близнаци на 64-годишна возраст: Bpxoвниот суд пpecуди да ѝ се одземат бидејќи таа не може да се грижи за нив

Сметаат дека „не е во можност да се грижи за нив“ Шпанскиот Врховен суд наведува дека одлуката се заснова на...
- Advertisement -

Освен што е идна мајка, сопруга на принц, модна икона, Меган Маркл е специјалист и по кулинарство. Неодамна, таа ја издаде својата прва книга со рецепти насловена: „Заедно, нашата заедничка книга со рецепти“.

Инспирација и биле жените од Муслиманскиот центар за културно наследство Al Manaar. Во книгата, освен кулинарски тајни има и приказни за групата жени која се обединила по трагичниот пожар кој го уништил градот околу палатата Кенсингтон.

Како да се направи кремаст намаз од авокадо, кои зачини да се додадат во салатата, како да се пече со кефир се дел од кулинарските тајни на војвотката од Сасекс.

„ Додајте малку јогурт или мајонез. За секое авокадо додајте 3 лажици јогурт и 4 лажици мајонез“, вели Меган за рецептот за сос од авокадо. Таа додава дека ова е нејзиниот нов омилен рецепт за гвакамоле.

„ Најдобриот начин за приготвување на кускус е : накиснете го кускусот во солена вода и оставете го околу 5 минути. Потоа разделете го вашите прсти и држете го на пареа покриен со фолија. Иако изгледа како многу работа, навистина вреди“, советува Меган.

За подобар вкус на било која салата, таа советува : „Додајте малку црвен пипер и веднаш ќе го подобрите вкусот“. Маркл го препорачува и кефирот како извор на пробиотици и калциум, и за неа е замена за млеко.

Latest News

Белгија зaбpaни патувања во странство за Велигден

Белгискиот премиер Алексадер Де Кроо во петокот го изнесе временскиот план за попуштање на рестриктивните мерки за сузбивање на...

More Articles Like This