Меган Маркл го иcфpли својот татко засекогаш: Тој никогаш нема да го запознае бебето Арчи, еве што изјави!

  • September 3, 2019

Од извори блиски до војвотката од Сасекс, Меган Маркл, западните медиуми дознаваат дека пред извесно време, таа му напишала трогателно писмо на својот татко.

Оттуѓениот татко на Маркл ја молел војвотката и принцот Хари да се смират со него, за тој да може да си го види внукот… А сепак, деновиве ги кр итикуваше поради „нивното лиц емерие и не чесност“.

Имено, Томас Маркл за „Дејли Мејл“ изјави оти се надевал, доколку не го види бебето Арчи, барем да добие слика од него, но тоа не се случило.

-Би сакал да ми испратат фотографија на Арчи, за да можам да ја врамам и да си ја ставам на ѕидот, до таа на Меган. Нели е тоа она што секој дедо би го посакал? Би сакал да знам дали го има препознатливиот нос на Меган. Понекогаш ми се чини оти луѓето мислат дека не ја сакам ќерка ми. Многу ја сакам!, вели 74-годишниот Томас во интервјуто.

Понатаму, тој вели дека се надевал дека откако ќе стане мајка, Меган ќе омекне и „ќе му подаде рака“.

Томас Маркл го избегнуваше интересот на јавноста со месеци.

-Тоа го правев само за на мојата ќерка да не ѝ предизвикам стр ес и негативни емо ции во бременоста, истакна тој.

Претходно «
Следно »