МЕГАН МАРКЛ ГО КРИЕ СТОМАКОТ: Војвотката е во блажена состојба?

  • September 7, 2018
  • Коментари

Мегн Маркл одлучи за Гала вечерта да го отфрли костимот, па за оваа свечена прилика се одлучи за фустан без ракави со  потпис на модната креаторка Џејсон Ву. Гала вечер на која присуствуваа принцот Хари и Меган Маркл под назив”100 days to Peace” изгледаше гламурозно како и кралскиот пар.

Меган сјаеше во преубавиот фустан, со кралска сина боја без ракави со миди должина.  На многумина им влезе во очи предниот дел на фустанот каде има фалти, за прекривање на бременоста.Дали е во прашање случајност, сигурно наскоро че дознаеме, но јавноста не престанува да се интересира кога парот ќе ја соопшти среќната вест.

Покрај фустанот, Војводката воодушеви и со изборот на чевлите.Тоа се шик чевли во иста боја како и фустанот кои имаат штрас н ремчето над петата, што на целиот изглед му дава гламурозност.

Претходно «
Следно »