Меган Маркл отмена дама во црно во Лондон

  • February 1, 2019

Војвотката од Сасекс изгледаше отмено за нејзината средба со студенти и академици од мрежата на Асоцијацијата на универзитети од Комонвелтот.

Црното палто, под кое Меган носеше плисиран фустан, е со потпис на Живанши.

37-годишната сопруга на принцот Хари стана покровителка на Асоцијацијата на универзитети од Комонвелтот откако ја наследи таа улога од кралицата Елизабета II.

Претходно «
Следно »