September 25, 2020, 4:16 pm

МЕГА CKAHДАЛ ВО СРБИЈА: Најмалку пет пратеници се дел од разузнавачка мрежа, изнесуваат државни тајни

Поврзано

Зaгинaa двајцата пилоти од вoeниот авион што се ypна во Србија

Српското Министерството за одбрана потврди дека зaгинале двајцата пилоти при ypивањето на авионот „миг-21“, за време на вoeна вежба....

Грците со пpcт во ycта: Вучиќ се сретна со „Султанот“

Претседателот Александар Вучиќ се сретна во Истанбул со турскиот колега Ердоган. Предвидено е двајцата да разговараат на тет-а-тет средба,...

Maж ce oбecи пpeд pecтopан вo цeнтapoт на Белград

Морбидна глетка го потресе Белград. Според информациите, 36-годишен маж се обесил пред ресторан на Вилина Вода, Палилулаа, а телото...
- Advertisement -

Постојат сознаинија дека во моментов во српскиот парламент има најмалку пет пратеници кои работат за странски тајни служби, пишува српски курир. Тоа претставува опасност за државата , бидејќи можат да откријат доверливи државни информации.

Како што пишува српскиот портал, нивниот извор им пренесол дека српските пратеници ги користат странските безбедносни служби како би го оствариле својотл интерес и би влијаеле врз настаните во Србија.

Претседателот на собранискиот Одбор за контрола на службата за безбедност, Игор Бечиќ, вели дека е свесен дека српскиот парламент е еден од важните канали за влијание на странските служби.

Latest News

Зaгинaa двајцата пилоти од вoeниот авион што се ypна во Србија

Српското Министерството за одбрана потврди дека зaгинале двајцата пилоти при ypивањето на авионот „миг-21“, за време на вoeна вежба....

Самитот на лидeрите на Европската Унија ќе се одржи на 1 и 2 октомври

Лидерите на ЕУ 27 ќе се соберат на самитот во Брисел на 1 и 2 октомври, беше потврдено во кабинетот на претседателот на Европскиот...

Пронајден мpтoв маж во Велес, тeлото пpeдадено на обдykција

На 24.09.2020 во СВР Велес било пријавено дека околу 10.00 часот на ул.„Славко Ѓоргиев“ во Велес, во својот стан бил пронајден пoчинaт С.А.(64). Од...

Од незадоволително кopyптивна сме станале задоволително кopyптивна држава

Ивор Мицковски, политички аналитичар смета дека Македонија од незадоволително коруптивна станала задоволително коруптивна држава. Сме имале напредок во борбата со корупција. Од незадоволително коруптивна сме станале...

Зacтpeлани две лица откако место да застанат се обиделе да пpeгазат полициски службеници

На 25.09.2020 околу 06.00 часот на крстосница од пат с.Кравари – с.Оптичари, поради постоење основано coмнение дека се превезуваат мигpaнти, полициски службеници од Полициска...

More Articles Like This