МЕДИДУМСКИТЕ МЕДИОКРИТЕТИ СЕ СКРИЈА ПОД КОШУЛА: Громогласен молк на новинарските здруженија за скандалот со договорот на Миленко Неделковски!

Поврзано

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Во момент на разоткривање на најмрачниот документ за цензура во историјата на светското новинарство, цеховските ЗНМ и МАН громогласно молчат.

milenko_dogovor

Кога на новинар му се забранува да мисли, коментира, обработува и емитува теми кои сите други можат да ги прават, вештачките најразлични новинарски групировки си го одмолчуваат. Овој историски момент го пропуштија да се издигнат над завидливоста, медиокритетството и непрофесионалноста.

Вчера, новинарот Миленко Неделковски во својата емисија на Радио Слободна Македонија ги откри деталите на договорот кој еднострано го раскина, поради досега невидениот начин на замолчување на слободната мисла и говор.

Како што изјави и Неделковски, Канал 5 телевизија под притисок на Амбасадата на САД му забраниле тој да ги коментира политичките случувања во државата во пресрет на парламентарните избори, но и локалните. Дотолку повеќе што во договорот дури се забранува и новинарот своите ставови да ги изнесува и на социјалните мрежи.

Катастрофален и поразителен факт, за кој ниту една новинарска, медиокритетска групировка на себе-нереализирани новинари решија да одмолчат, плашејќи се дека „мечката“ може да заигра и во нивниот двор.

dogoor

Актуелно

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Повеќе вести