МЕДИУМИТЕ ЗА ОВА МОЛЧАТ! – Хилари Клинтон скаменета додека илјадници извикуваа – „УАПСЕТЕ ЈА, УАПСЕТЕ ЈА!!!“

  • January 24, 2017

Хилари Клинтон е уловена на камерите како запрепастено гледа на свечената инаугурација во петокот, додека маса од стотина илјади луѓе скандинираа „уапсете ја… уапсете ја!“, кога излезе на сцената.

hillary-inauguracija

Трамповите гласачи и дадоа на поранешната државна секретарка студен прием кога беше најавена на унаугурациската бина во петокот утрото.

Тој слоган беше популарен меѓу навивачите на Трамп за време на изборната кампања во Америка. Во текот на едно изборно соочување, Трамп дури и предложи да Хилари Клинтон треба да биде во затвор поради тоа што го направи додека била државен службеник.

They announced Bill and Hillary at and the crowd began chanting “Lock Her Up!”

Crowd boos and chants “LOCK HER UP” when Hillary and bill clintons names are called

Клинтон вели дека дошла на инаугурацијата на Трамп, во чест на демократијата.

Хилари Клинтон низ тоа напиша коментар на Твитер за заклетвата на Доналд Трамп за нов претседател. Хилари Клинтон и поранешниот претседател Бил Клинтон и двајцата беа присутни.

Еве што Хилари Клинтон изјави: „Јас денеска стојам овде во чест на нашата демократија и нејзините тајни вредности. Никогаш нема да престанам да верувам во нашата земја и нејзината иднина“.

Истата личност ја предизвика американската „демократија“ во разни земји на Блискиот исток и северна Африка, и директно учествуваше во убиството на Моамер Гадафи во Либија, и призна дека САД ги создаде терористите на Блискиот Исток.

Претходно «
Следно »