МЕДИУМИТЕ ЗА ОВА МОЛЧАТ! – Хилари Клинтон скаменета додека илјадници извикуваа – „УАПСЕТЕ ЈА, УАПСЕТЕ ЈА!!!“

Поврзано

ДОБРА ВЕСТ: Одобрен првиот лек за кopoнавирусот од Министерството за здравство на Русија

Според најновите податоци, во светот со новиот коронавирус досега се зaразиле 6.211.653 лица. Од нив починaле 372.160, а оздравеле...

ТРАМП НАЈАВИ: „АНТИФА“ ќе биде прогласена за тepopистичка организација

Администрацијата на Трамп ќе поднесе предлог за прогласување на милитaнтната, левоориентирана асоцијација на aнтифaшиcтичките демонстpaтори познати како „АНТИФА“, за...

(ВИДЕО) БОГ ДА ЧУВA: Стpaвични сцени на пpoтecтитe во Америка, пoлициjaтa гaзeшe луѓе

Во 25 градови ширум САД воведен е полициски час по протестите за убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој беше...

Хилари Клинтон е уловена на камерите како запрепастено гледа на свечената инаугурација во петокот, додека маса од стотина илјади луѓе скандинираа „уапсете ја… уапсете ја!“, кога излезе на сцената.

hillary-inauguracija

Трамповите гласачи и дадоа на поранешната државна секретарка студен прием кога беше најавена на унаугурациската бина во петокот утрото.

Тој слоган беше популарен меѓу навивачите на Трамп за време на изборната кампања во Америка. Во текот на едно изборно соочување, Трамп дури и предложи да Хилари Клинтон треба да биде во затвор поради тоа што го направи додека била државен службеник.

They announced Bill and Hillary at and the crowd began chanting “Lock Her Up!”

Crowd boos and chants “LOCK HER UP” when Hillary and bill clintons names are called

Клинтон вели дека дошла на инаугурацијата на Трамп, во чест на демократијата.

Хилари Клинтон низ тоа напиша коментар на Твитер за заклетвата на Доналд Трамп за нов претседател. Хилари Клинтон и поранешниот претседател Бил Клинтон и двајцата беа присутни.

Еве што Хилари Клинтон изјави: „Јас денеска стојам овде во чест на нашата демократија и нејзините тајни вредности. Никогаш нема да престанам да верувам во нашата земја и нејзината иднина“.

Истата личност ја предизвика американската „демократија“ во разни земји на Блискиот исток и северна Африка, и директно учествуваше во убиството на Моамер Гадафи во Либија, и призна дека САД ги создаде терористите на Блискиот Исток.

Актуелно

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

КOРOНAТA НЕ БИРА: Мухамед Зекири позитивен на Koвид-19

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја објави на неговиот Фејсбук профил. Зекири информира дека позитивни на коронавирус се и...

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата...

Повеќе вести