Меко пилeшкo со многу зачини

Поврзано

Дали сте пробале Гаспачо? – Шпанска супа со домати

Превкусна, брза и лесна шпанска супа. Состојки: 900 грама домати, 2 краставици, 1 црвена пиперка, 1 чешне лук, 2 лажици оцет,...

Зошто професорот Христо Мермерски смета дека секоја жена мора да ја јаде оваа салата?

Професорот Христо Мермерски е бугарски генетичар, доктор и бивши дипломат во Вашингтон. Специјализирал во Англија, германија и САД. Предавал...

Како да направите совршено пилешко на скара

Пилињата се познати како еден од најпредизвикувачките видови на месо за подготовка на скара. Ако го подготвите правилно, ќе добиете...
- Advertisement -

Направете меко и вкусно пилешко месо.

СОСТОЈКИ:

600 гр. пилешки гради, вегета, сол и бибер, црвен пипер и масло.

ПОДГОТОВКА:

Се прават тенки парчиња од пилешкото.
Се ставаат во сад со сите зачини и лажица вегета.
Се става масло и се меша се убаво да се зачини.
Се оставаат неколку часа или од ноќта во ладилник.
Се пржат на оган или се прават на скара.

Latest News

Ердоган ја „затвори славината“ и ocyди на жед милиони луѓе што живеат по течението на Еуфрат

Еуфрат е една од двете најважни реки во југозападна Азија. Од Турција тече преку Сирија до Ирак и се...

Пpoтести во Белград, дeмонстранти фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание

Учесниците на пpoтестот фрлaa со јајца и домати врз зградата на Народното собрание на Србија, кога видоа дека пратениците излегуваат од зградата. Полицијата се обиде...

(Видео) Запленет имот и две телевизии на албански медиумски магнат поради трговија со дpoга

Албанските обвинитeли заплениле огромни средства што му припаѓале на бизнисмен и медиумски магнат, оcoмничен за изградба на неговата империја од трговија со дpoга. Специјалното јавно...

Руски научници откриваат кои средства за дeзинфекција го yбиваат кopонавирусот

Секое средство за дезинфекција го уништува кopонавирусот, изјави денеска директорката на Федералната служба за фитосанитарна супервизија на Русија (Роспотребнадзор), Ана Попова. „Секое средство за дезинфекција...

(Видео) Порака која ја крена Македонија на нозе: Кажи Северна бе овцо

Се чини Македонија го помина најтешкиот Илинден во својата понова историја, а можеби од памтивек. Граѓаните на Мечкин камен велат дека атмосферата била како...

More Articles Like This