МЕЛАНИЈА И ДОНАЛД ТРАМП НОМИНИРАНИ ЗА НАЈЛОШИ АКТЕРИ !

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Неуспешниот мафијашки филм на Џон Траволта „Готи” и американскиот претседател Доналд Трамп се меѓу номинираните за „Златна малина“, награда за најлошите филмски остварувања во 2018 година

Традиционалните номинации за „Златната малина“ беа објавени на денот пред објавувањето на номинациите за Оскар.

Наградите, формирани пред 39 години наградуваат во девет категории, од најлош филм, преку најлош актер или актерка, до најлош римејк или продолжение.

Победниците ќе бидат објавени на 23 февруари, денот пред Оскарите.

Последниот во низата филмови за Шерлок Холмс „Холмс и Вотсон” доби шест номинации, меѓу кои за најлош актер за Вил Фарел и Џон Рајли, „кои ги уништија најомилените ликови на светската книжевност”.

Американскиот претседател Доналд Трамп е номиниран за најлош актер за неговите улоги во два документарни филма минатата година, „Death of a Nation” и „Farenhajt 11/9″.

Неговата сопруга Меланија Трамп и нејзината блиска соработничка Кејлин Конвеј се номинирани за најлоша актерка за архивските снимки во филмот „Фаренхајт 9/11″

Трамп веќе има „Златна малина“ од 1989-та година, во филмот „Ghosts Can’t Do It“, каде се глуми самиот себе.

Актуелно

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Мицкоски: Идејата едно општество за сита заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата

-Идејата да се презентира едно општество за сите заврши во моментот кога ја видовме Луј Витон чантата затоа што сфативме дека сите овие политички...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Делчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан МИцкоски оствари средва со жителите на Делчево. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/872118453196327

Мицкоски: Главниот фундамент поради кој ќе коалицираме со албанска партија е да се почитуваат законите подеднакво секаде

„Со политичките партии на Албанците во Македонија ќе седнеме веднаш после изборите и ќе отвориме преговори, разговори и ќе договараме. Но да видиме најпрвин...

Повеќе вести