Меланија не се надеваше на ваква роденденска прослава: Облече зелен фустан, седна на каучот, па започна хаос

  • April 30, 2019
  • Коментари

Првата дама на Америка Меланија Трамп, го прослави 49 роденден, а по тој повод Белата куќа и честиташе на Твитер. меѓутоа наиде на многу бурни реакции.

Имен , наместо да објавата фотографија на која Меланија слави со семејството, како што многумина очекуваа, роденденската фотографија ја прикажува првата дама како седи сама на кауч опкружена со фоторепортери и новинари.

Седи сама на каучот со зелен фустан, а според изразот на нејзиното лице многумина рекоа дека не изгледа среќно.

„Зошто ја избравте оваа фотографија, што сакаве да порачате со неа?“ прашаа корисниците на Твитер, а потоа следеа низа шеги на сметка на оваа фотографија.

 

Претходно «
Следно »