МЕНЧЕ ТОЧИ КАКО ДА ПРОПАДНА ВО ЗЕМЈА: Еве зошто Менче Точи повеќе се грижи за рејтингот на Таравари, отколку за здравјето на најмладите!

Поврзано

Зaрaзeнитe со Koвид-19 би можеле да не го вратат сетилoтo за миpиc

Еден од десет пациенти никогаш нема да го вратат чувството за мирис и вкус по излекувањето од коронавирусот, покажуваат...

Пyшaчи внимавајте – Научниците открија нов cимптoм на кoрoнaвиpycот

Светската здравствена организација издаде предупредување за нов симптом на коронавирусот кој е алармантен, но не се појавува често. Коронавирусот до...

НОВ СВИНСКИ ВИPУС СЕ ФАЌА ЗА ОРОТО

Вирусите ги дочекаа своите пет минути на оваа планета. Во денови кога короната пустоши по светот и по Македонија,...

Една од главните критичари на Македонското здравство, новинарката Менче Точи која за секоја грешка на претходниот министер беше прва со енергична акција и пишан збор, веќе со денови ја нема да се јави за случаите во кои поради лекарска негрижа или хаосот кој беше создаден со новите кадри во болниците поставени од Таравари, починаа најмалку осум бебиња

Но една фотографија велат, е илјада зборови. Така, од погорната фотографија станува јасно зошто Менче Точи, инаку познат критичар на здравствените власти во земјава, веќе со денови молчи за чумата која го зафати македонското здравство по поставувањето на Таравари за министер за здравство.

Имено, за само една недела во Македонија починаа најмалку осум бебиња, а наместо одговорност Таравари реши да се исмева на Фејсбук, објавувајќи фотографии од хамбургери и ширејќи невкусна политичка пропаганда.

Точи, во меѓувреме повеќе се грижи за рејтингот на министерот, отколку за здравјето и безбедноста на пациентите, особено оние најмладите.

 

Актуелно

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Операција Атлантик

Под кодното име „Атлантик“ била водена мега разузнувачка операција за следење на сите противници на промената на името, во операцијата на „УДБА“  биле следени...

(Во живо) Бoмбa на Љупчо Палевски, приcлyшкyвани и следени новинари, политичари и активисти на „Бојкотирам“

Во „Public Room“ на прес конференција, Љупчо Палевски открива дека во период пред референдумот биле прислушкувани и следени, новинари, политичари и активисти на движењето...

Повеќе вести