Меркел: Носам маска кога пазарувам во продавница

Поврзано

Два брода за крстарење повторно со заразени од COVID-19

Неколку недели по рестарт на индустријата, бродови за крстарење во Пацификот и Арктикот со заразени гости и членови на...

Германските ученици се вратија во училишните клупи

Десетици илјади училишни деца денеска се вратија во училиштата во северна Германија. Мекленбург-Западна Померанија е првата од 16 германски држави...

Индија со над 50.000 новозapaзени , кopoна има и министерот за внатpeшни работи

Индискиот министер за внатрешни работи и лидерите на двете најголеми индиски држави се хоспитализирани поради „ковид-19“, а дневниот број...
- Advertisement -

Германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека носи заштитна маска на лицето кога оди во продавница.

„Ако ги почитувам правилата за држење на дистанца, не треба да носам маска. Но, кога одам во продавница, тогаш очигледно не сме се сретнале, инаку би ме виделе со маска“, одговори Меркел на прашањето зошто никогаш не е видена со маска, но не откри во кои продавници пазарува.

Latest News

Два брода за крстарење повторно со заразени од COVID-19

Неколку недели по рестарт на индустријата, бродови за крстарење во Пацификот и Арктикот со заразени гости и членови на...

Бучковски со прогноза: Заев ќе ја pacтури коалицијата Алијанса-Алтернатива

„Јас очекувам Заев да направи Влада со ДУИ, ДПА и со Алтернатива. Тоа се 66 пратеника. За потсетување овие партии се застапени во владата...

Алијанса за Албанците и Алтернатива бараат струјата да не поскапува

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива реагира на поскапувањето на цената на електричната енергија. За жал, дури и во време на пандемија, владата преку регулаторните...

Државата ја втypнyвaат во цpвeнaтa зона на пpeзaдолжeноcт, дoлгoт достигна 59,5%

Лидерот на партијата ВМРО-ДПМНЕ, на својата официјална Фејсбук страница напиша статус во кој што објави податоци од Министерството за финансии во кои стои дека...

Три cмpтни cлyчаи, 74 нoвoзaбoлeни

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 689 тестирања, а регистрирани се 74 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-14, Куманово-8,...

More Articles Like This