МЕСИЈАНСКИ КОМПЛЕКС: Заев на суд призна дека одлучувал кој треба да биде поштеден, а кој жигосан од бомбите!

Поврзано

(Видео) Цела јавност ја слушна вистината, а СДСМ се обидува повторно да мaнипулира со народот

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата...

Зоран Заев е фатен во kpиминал, со него Македонија нема иднина

Зоран Заев и СДСМ ги изневерија земјоделците. Во 2016-та ги лажеа дека ќе им обезбедат загарантиран откуп, загарантирани пазари...

(Видео) 15 јули е референдум дали ќе не биде како држава или не

На 15 не се работи за обични избори како што сме имале како што сме имале случај да гледаме...
- Advertisement -

„Незаслужено го поштедив Виктор Цветковски од дополнителна објава на други разговори кои беа во рамките на одлуката во органите на партијата, велам незаслужено бидејќи истиот тој е јавна личност со политичка дејност.“

.zaev_viktorgrom

 

Вака лидерот на СДСМ Зоран Заев пред судот го искажал своето разочарување од тужбата која против него е поднесена од Виктор Цветковски. Тужбата до Заев и СДСМ е поради објавени приватни разговори на Цветковски меѓу материјалите кои стекнати на нелегален начин, од прес-конференција беа користени од страна на лидерот на СДСМ за пропагнадна војна против власта.

Со оваа скандалозна изјава Заев само потврдува дека во сценариото за пуштање на делови од нелегалнос текнати приватни разговори, тој директно одбирал кој ќе биде поштеден, а кој ќе биде жигосан пред јавноста, со што се потврди уште еднаш јавната тајна дека целта на бомбите не е откривање на некаков криминал, туку пропагандна војна за рушење на имиџот на функционерите на ВМРО-ДПМНЕ.

Ова не е прв пат Заев да признае дека стратешки планирал кого ќе уценува, кого ќе пушта, а кого ќе штеди во бомбите. Своевремено праќаше и пораки до ДУИ дека ако не бидат „послушни“ и не се „одважат“ односно не се приклонат кон него, ќе пушта бомби и за нив. Кога се во прашање бомбите за ДУИ, тие се појавија на косовскиот пазар, каде се шпекулира дека Заев и неговата мрежа ги растуриле со цел уценување на албански политичари во Македонија.

Меѓутоа ова е прв пат Заев јавно и отворено да признае дека внимателно селектирал чиј живот сака да уништи, а чиј не, преку пуштање на селектирани материјали во контекст кој тој го даваше на прес-конференциите.

Граѓаните добро паметат дека Заев пред секоја бомба насочено нагласуваше што ќе се слушне наредно, истовремено играјќи ја улогата на судија, а не на борец за правда и почитување на законите и Уставот на Република Македонија.

1 коментар

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This