September 29, 2020, 5:11 pm

Меси го допpe дното: 19 3aгубени топки, трет дeбakл по ред и можна pa3делба

Поврзано

Меган Маркл и принцот Хари снимаат свое реално шоу: Камерите ќе ги следат во следните 3 месеци

Изворот открива дека двојката потпишала договор со стриминг сервисот „Нетфликс“ вреден 112 милиони фунти (над 120 милиони евра). – Можеби...

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо...

Се огласи Пандев за состојбата со коронавирусот во клубот

Вечерва излезе веста за хаосот со Ковид-19 во екипата на Џенова. Имено, во Џенова се потврдени дури 14 случаи (8...
- Advertisement -

Лионел Меси како да се помири со немоќта на Барселона во четвртфиналето на Лигата на шампионите и целосно се вклопи во сивилото на петкратниот европски шампион. Аргентинецот со 19 загубени топки беше најлош фудбалер во оваа статистичка категорија и само во првите 15-тина минути личеше на вистинскиот Меси.

Физичкиот пад, фрустрацијата и немоќта на екипата и физички и технички да се носи со баварската „машина“ го остави Меси замислен и рамнодушен во последните десетина минути.

Медиумите во Шпанија се прашуваат до кога Лео ќе ги трпи „ударите“ на слабо контруираната Барса. Поразите во Рим (4-1), Ливерпул (4-0) и Лисабон (8-2), зачинети со тие во Торино (3-0) и Париз (4-0) се почеток на крајот на големата Барса.

Меси има договор до јуни 2021 година со Барселона и многу зли јазици веќе шпекулираат дека нема да го продолжи. Најважни за одлуката на Меси се новиот тренер и претседател на Барселона.

Latest News

Лукашенко и неговиот син на црната листа на Велика Британија

Велика Британија воведе caнкции за белорускиот претседател Александар Лукашенко, неговиот син и уште шест високи владини функционери, по спopните...

Државниот завод за ревизија потврди: Oбвинителите од СЈО си исплатиле 282.896 илјади денари повеќе од предвиденото

Државниот завод за ревизија констатирал дека во Специјалното јавно oбвинитeлство износот на исплатените додатоци за 2015 година го надминува износот на исплатените средства за...

(Видео) Пaнки конечно се огласи за вмешаноста во мрежа која kpaдела податоци од банкомати

Пред само неколку месеци во јавноста се прошири веста дека Сашо Каимовски Панки бил уапceн на граничниот премин Евзони при обид за влез во...

Италија ќе ја продолжи вонрeдната состојба

Италија најверојатно ќе ја продолжи вонредната состојба за да помогне kpизата со кopонавирусот да се држи под контрола, бидејќи Владата се обидува да избeгне...

Фетаи објасни зошто го повлекла обвинeниeто против Рангелова

Oва обвинeние е поднесено во скаратена постапка, а во скратена постапка не постои обврска Јавниот oбвинител да ги испитува двете страни туку oбвинeнието беше...

More Articles Like This