Меси доби трет син: Добредојде Чиро!

  • March 11, 2018

Sвездата на Барселона, Лионел Меси, преку Инстаграм потврди дека му се родил терт син. Најмалиот во семејството меси се вика Чиро Меси, а претходно неговиот клуб најави дека од лични прилини Меси ќе го напушти гостувањето во Малага.

– Добредојде Чиро! Фала му на Господ се мина во најдобар ред! И мајката и бебето се добо. Пресреќни сме, напиша Меси.

Претходно «
Следно »