December 5, 2021, 8:50 am

Меси незадоволен од неговата замена во второто полувреме – тренерот одговара: Сеедно дали му се допадна, јас носам одлуки кој ќе игра

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, ја објасни замената на напаѓачот Лионел Меси во второто полувреме од Лига 1 против Лион при резултат 1:1.

Аргентинецот го напушти теренот во 76. Минута, тој беше заменет со Ашраф Хакими. Кога го напушташе теренот, Меси не се поздрави со тренерот незадоволен од одлуката за негова смена.

– Сите знаат дека имаме многу добри играчи. Мораме да направиме избор за составот пред да влеземе на теренот, а потоа и на натпреварот, размислувајќи што е најдобро за тимот и за секој играч. Понекогаш одлуките се позитивни, понекогаш не се. Но, затоа тренерот стои до клупата за да донесува одлуки. Можеби некому не му се допаѓаат одлуките. Го прашав како се чувствува. Тој рече дека се е во ред со него, нема проблеми, рече Покетино.

ПСЖ го доби натпреварот со 2:1 со гол постигнат во судиското надополнување.

Latest News

Словенечкиот вицепремиер за економски развој Почивалшек во Скопје на средба со Бектеши

Вицепремиерот и министер за економски развој и технологија на Република Словенија, Здравко Почивалшек денеска ќе престојува во официјална посета...

More Articles Like This