Метеролозите предупредуваат: Ни претстои уште една студена недела

  • January 16, 2017

Немојте да ве мами вчерашното сонце, пред нас е уште една ладна и снежна недела. Хидрометеоролошкиот завод денеска предупредува дека на повисоките места оваа недела ќе биде со големи врнежи на снег.

561hxhg-12842

Од денска до 22. јануари на повисоките места се очекуваат студени денови со најниската температура – 10  до 4 степени.

На планините се очекува да наврне снег од 10 до 30 сантиметри снежна покривка.

 

Претходно «
Следно »