Мечka бpkала скијачи по скијачка патека

Поврзано

Дpckи, безобpaзни и нacилни мажи не ни требаат: Снеже Велков со моќен статус кој треба да го прочита секоја жена

Моќен статус на Снеже Велков кој треба да го прочита секоја жена! Снеже не ретко знае, својата моментална инспирација, понесена...

Роди близнаци на 64-годишна возраст: Bpxoвниот суд пpecуди да ѝ се одземат бидејќи таа не може да се грижи за нив

Сметаат дека „не е во можност да се грижи за нив“ Шпанскиот Врховен суд наведува дека одлуката се заснова на...

Уредете го сами сопствениот двор или градина

Недела, сонце, пријатна температура нетипична за овој период од годината. Доколку имате сопствен двор, доколку уживате во декорирање и...
- Advertisement -

Љубителите на зимските спортови во еден ски-центар во Романија останале во шок откако на патеката влетала мечка. Неверојатната сцена, снимена од еден од скијачите кој во моментот бил на жичницата, се случучила во познатото романско скијалиште Предеал.

Откако влетала на патеката, мечката почнала да брка еден скијач, кој во паниката единствено што можел да стори е да забрза надолу. И додека тој се обидувал да спаси жива глава, луѓето кои биле на жичницата паничко врескале со намера да го привлечат вниманието на животното.

Мечката не сакала да се откаже од својот плен, но скијачот имал многу среќа и успеал да се спаси благодарение на ранецот што го имал на себе. Во еден момент го фрлил ранецот и така ја запрел мечката, која се посветила на на фрлениот ранец.

Latest News

Грозданов: Моменталната политичка структура треба да биде зacрамена од драмата која се случи со Мијалков

Виктор Грозданов аналитичар и колумнист во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ зборуваше за целата ситуација во...

More Articles Like This