October 24, 2021, 7:06 am

Мигpaнт во Италија нaпaдна пет лица меѓу кои и шестгодишно дете

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Сомалиски мигрант, кој возел без билет, нападнал две жени, контролори на билети и побегнал кога возачот на автобусот ја отворил вратата. Додека полицијата го бркаше, тој повреди уште три лица, меѓу кои и шестгодишно момче кое седеше со својата мајка на локалниот пазар.

Италијанската полиција испраша сомалиски мигрант кој беше уапсен кратко по инцидентот
Полицијата го отфрли тероризмот како мотив и претпоставува дека 26-годишниот маж бил под дејство на дрога, пишува АП.

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...

More Articles Like This