МИЗРАХИ ЈА РАЗРЕШИЈА ЗА ИМЕТО МАКЕДОНИЈА: Шекеринска со амблем на УЧК влакно не и фали

Поврзано

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за...
- Advertisement -

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска се фотографираше пред амблем на УЧК.

Фотографијата што кружи на социјалните мрежи предизвика лавина жолчни реакции во јавноста.

На фотографијата потпретседателката на Владата и на СДСМ е со градоначалникот на Кичево, Фатмир Дехари, во неговата канцеларија, а тој за средбата се огласи на Фејсбук.

Помина цело деноноќие, од Владата и провладините медиуми само молк. Изостанаа реакциите како во случајот со поранешната Министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи која беше разрешена бидејќи одржа прес конференција во ресорното министерство во прес центарот пред официјална табла на која беше испишано Република Македонија.

Latest News

Високи службеници од ИВЗ заразени со koронавирус

Двајца високи службеници од Исламската верска заедница се позитивни на коронавирусот, пренесува „МКД“, според чии информации состојбата на еден...

„Не може да имаме држава, се додека не се открие pекетот и kриминалот кој се става под тепих“

Не може да имаме држава ако овие работи стојат под тепих и не може да имаме функционална држава ако обвинителот којшто е главен овие...

Мицкоски: Ќе покажеме дека сме различни

Во гостување во емисијата Заспиј ако можеш, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христија Мицкоски рече дека СДСМ цело време збори за враќање на Груевски и ништо...

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете...

Разочарувањето кај народот од политичарите е огромно, бидејќи преку ноќ се збогатија на грбот на народот

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во неговото гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа Телевизија истакна дека во Македонија најголемо е разочарувањето во...

More Articles Like This