Мизрахи: Ceкoгaш cмe зaeднo сo нapoдoт, зaтoa штo cмe cтoлбoт на дpжaвнocтa на Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ние сме секогаш заедно со народот и столбот на државноста, вели пратеничката Рашела Мизрахи, откако беше избрана за нов член на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот Христијан Мицкоски и партијата за довербата.

Ние секогаш сме заедно со народот, затоа што сме столбот на државноста на Македонија.

И во тој дух, заедно со народот храбро ќе истапиме со напорна и чесна работа за доброто на Македонија.

Да живее ВМРО-ДПМНЕ! Да живее Република Македонија –напиша Мизрахи на Фејсбук.

Како член на Извршниот Комитет на најголемата македонска партија ВМРО-ДПМНЕ јавно се заблагодарувам на претседателот…

Posted by Рашела Мизрахи on Tuesday, September 22, 2020

Latest News

Еве како изгледа кога имате колега пештерски човек

Во секоја компанија постојат луѓе кои со своето однесување ги нервираат другите. Од тоа како го паркираат автомобилот, па до...

More Articles Like This