September 30, 2020, 8:12 pm

МИКАЕЛА ШИФРИН: Победник во спустот на алпски дисциплини во Банско

Поврзано

(Видео) Комедија на теренот: Замина во тоалет среде меч, а Мурињо збecна и тргна по него

Тотенхем славеше на пенали против Челзи во Лига Купот, откако регуларниот дел заврши 1:1. https://www.youtube.com/watch?time_continue=55&v=57_W430Cjqo&feature=emb_title Сепак, за време на пресметката имаше...

Меган Маркл и принцот Хари снимаат свое реално шоу: Камерите ќе ги следат во следните 3 месеци

Изворот открива дека двојката потпишала договор со стриминг сервисот „Нетфликс“ вреден 112 милиони фунти (над 120 милиони евра). – Можеби...

Девојката која се разбуди од кома поради гласот на Тоти – го запозна својот идол

Една млада девојка која игра за Лацио се разбуди од кома по девет месеци благодарение на видео-порака на Франческо...
- Advertisement -

Носителката на големиот Кристален глобус Микаела Шифрин (САД) е победник во спустот во алпски дисциплини што се одржа денеска во Банско во рамките на Светскиот куп. Шифрин ја помина патеката во време 1:29.79 минути и ја запиша петтата победа сезонава (прва во 2020 година) и општо 65-та во кариерата.

Зад неа со 18 стотинки послабо време заврши Италијанката Федерика Брињоне, а третото место на пиедесталот и припадна на Швајцарката Јоана Хален со 23 стотинки послабо време од победничката.

Инаку, Американката која е специјалистка во техничките дисциплини, втор пат победи во спуст во Светскиот куп после Лејк Луис на 2 декември 2017 година.

Петтото и шестото место го зазедоа Италијанките Елена Куртони и Марта Басино, а Петра Влхова заврши дури на шестото место со задоцнување од 1.03 секунди. Таа имаше минимална предност пред последната контрола, но малку пред крајот направи грешка што ја чинеше губење на време.

Latest News

Неколку скопски улици утре бeз вода

Без вода утре ќе останат корисниците од булеварот Киро Глигоров, дел од населба Ќерамидница и дел улица Перо Наков...

Koj е Ѓорѓија Сајкоски, новиот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија...

Средношколски глас: Ќе сноси ли некој одговорност за пpoпаднатата национална платформа?

Националната платформа за учење на далечина нe успеа и во последен момент на само еден ден од пред почетокот на школската година се промени...

Мицкоски упати честитки до новоизбраниот генерален секретар на партијата

Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ го изгласа Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на партијата. Ѓорѓија Сајкоски е роден во Кичево и е доктор на историски...

Жена пронашла 500 000 евра во стан што сакала да го продаде

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра,...

More Articles Like This