November 30, 2021, 11:14 pm

Мико му ја заврши кapиepaта на Гpyби – Бyдaлa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Некогашниот почесен конзул на Македонија во Тусон Аризона, Џејсон Мико го коментираше на Твитер неотесаниот став на првиот вицепремиер во Владата на Република Македонија, Артан Груби кој напиша дека понекогаш за да изградиш живот некој треба да умре.

Груби е будала што не треба да биде ни близу до власт“, го коментира Мико статусот на првиот заменик на премиерот Зоран Заев во Владата:

„Понекогаш за да изградиш живот треба некој да умре. А оние кои умираат за другите да живеат, тие се најискрени од Бога. Ова е целта на војната.”

(Јакуп Асипи – борец за слобода)

Слава им на мачениците на нацијата

#2мај2001“, напиша Груби на првиот ден од православниот Велигден, кога водството на ДУИ во Слупчане одбележа 20-годишнина од воениот судир со македонските безбедносни сили.

Latest News

Груби: Имаме одговори за кои мислиме дека се удобни за бугарските ставови и ќе овозможат деблokирање на вeтото

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби е оптимист дека во декември ќе...

More Articles Like This