МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ ДО КОЛЕГИТЕ: Зошто молчите или парите ви се во животот!

Поврзано

Плажите во хрватска нeбeзбeдни?

Kaпачите снимиле несекојдневна глетка на плажата Бокулја во Сливница, Задарска жупанија. Во Велебитскиот канал се појавил огромен кит кој се...

Резултати од анкети за изборите може да се објавуваат најдоцна до 9 јули

Најдоцна до 24 часот на 9 јули може да се објавуваат резултати од испитувања на јавното мислење во врска...

Tрамп: Со масkа изгледам како Осамениот ренџер

Американскиот претседател Доналд Трамп, кој долго време одбиваше да носи маска во јавност го смени ставот истакнувајќи дека мисли...

Новинарот Миленко Неделковски ги повика своите колеги новинарите и партиски мегафони на СДСМ, Сашо Ордановски и Бранко Геровски да реагираат на лошата состојба во државата и неисполнетите ветувања на СДСМ.

 

Неделковски го спомена случајот со Мерцедесот кој требаше да биде продаден, ужасната состојба во здравството која СДСМ ветуваше дека ќе ја подобри. Тој напомена дека ветија дека ќе ја тргнат оградата од пред владата и од нејзе ќе направат клупи и дека ќе ги вратат наводните 600 илјади иселени млади од Македонија. Новинарот прашува зошто молчите или парите ви се се во животот.

-Мерцедесот го продадоа ли? Тамари излечија ли? Ограда ја исекоа ли? Клупи направија ли? 600.000 се вратија ли? Што ќутите говеда непрокопсани Сашо Ордановски и Бранко Героски? Колумничка, нешто…Ум да соилите… Или ,,кеш ис д кинг’’(парите ви се се во животот)?, вели Неделковски на својот Фејсбук профил.

Актуелно

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

(Документи) Митовски: Ова е тepористичка држава

Во Македонија се прислушкувале новинари, политичари и активисти на движење кое било против референдум на кој требаше да се легитимира промената на името. За...

120 нови случаи на Koвид 19 во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Повеќе вести