МИЛЕНКО НЕДЕЛКОВСКИ И ИНФОМАКС ДИРЕКТНО ОД РУСИЈА: Ексклузивен пристап до една од најубавите фудбалски арени, интервјуа, податоци за СП!

  • June 14, 2018

Денес започна Светското првенство во фудбал кое оваа година ќе се одржува во Руската Федерација. Фудбалските битки ќе се одржуваат на арените од Калининград преку Москва до Сочи, а меѓу поубавите е арената „Мордовиа арена“ во Саранск во република Мордовиа

Со оваа емисија, со неколку ексклузивни интервјуа, меѓу кои и градоначалникот на Саранск, и ексклузивни снимки од арената и условите во кои ќе се одржи мундијалот, заврши 13-та сезона на „Миленко Неделковски Шоу“.

Следната, 14-та сезона ексклузивно ќе се емитува на Инфомакс.мк, во живо.

Претходно «
Следно »