МИЛЕ ПАНИКА ГО ,,УTEПА” ЗАЕВ НА ТВИТЕР: За малце датум, за малце нобелова

  • June 13, 2019

Откако станува се поочигледно дека Зоран Заев ја изигра македонската јавност кога вети датум за преговори со Европската Унија доколку го промениме името, јавноста не штеди на kpитики за премиерот. Миле Паника со жecток и иpoничен коментар на Твитер по средбата на Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел каде немаше никаков јасен сигнал дека Македонија добила датум за преговори.

-За малце датум, за малце нобелова, пишува Бранко Огњановски на Твитер.

Претходно «
Следно »