January 24, 2021, 10:58 am

Миле Јанакиески „стражарно спроведен“ во Суд

Поврзано

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска

СДСМ не може преку соопштенија да ја испере неспособноста на Радмила Шекеринска, реагираат денес од ВМРО-ДПМНЕ. Во прилог интегрален текст...

Aболицираниот kpиминалец Зоран Заев е тотaлно изолирaн политичар од страна на светските, но и на балканските лидери

Аболицираниот криминалец Зоран Заев е тотално изолиран политичар од страна на светските, но и од страна на Балканските лидери....

Пендаровски се консултира со правни експерти за Законот за попис, деновиве ќе се знае неговиот став

Претседателот Стево Пендаровски е во консултации со правни експерти, па потоа ќе го потпише законот за попис, изјавија за...
- Advertisement -

Судијата Бошевски нареди стражарно спроведување на поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, кој повторно има решение за изолација наводно поради контакт со заболено лице од Ковид 19.

Денешното рочиште за предметот „Траекторија” кој го води Судијата Горан Бошевски, а застапник на обвинението е јавниот обвинител Лиле Стефанова, започна со доставен писмен поднесок од канцеларијата на адвокат Еленко Миланов со кој го известува Судот дека од денеска 25.11.2020 година обвинетиот Миле Јанакиески е со Решение за изолација поради контакт со заболено лице од Ковид-19 па се до 01.12.2020 година.

Судијата Бошевски соопшти дека по телефонски контакт со надлежната полициска станица ,,Карпош” добил потврден одговор дека обвинетиот Јанакиески ќе биде спроведен во Кривичниот Суд Скопје со задоцнување од 30 минути, па рочиштето ќе започне во 11 часот

Latest News

(Фото) Стрaотна сообраќајка под надвозникот кај скопски Орман

Страотна сообракајка под надвозникот во Орман, стои во објавата на Фејсбук страницата Ѓорче Петров. Се надеваме нема повредени, внимателно возете...

More Articles Like This