МИЛОШОСКИ: Дали се ова 4те причини зошто Богоев беше во ОЈО за „Реkет”

Поврзано

И РИСТИЌ ИМ СЕ НАЛУТИ: Кој олабавуваше мерки? Одговорност? Оставки? Кажаа нешто?

Актерката Ирена Ристиќ преку социјалните мрежи јавно побара одговорност од власта и оставки за лошото менаџирање со состојбата во...

„Троцифрени број је: 115-120?!“: Браво дечки, браво за новата нормалност!

Браво дечки, браво за новата нормалност, односно, жалосно е што демек нормализаторите придонесоа за оваа катастрофа, па дури и...

(Видео) ЈАНУШЕВ: Штип е новото жариште, однесувањето на власта и градоначалникот е нeприфатливо

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ денеска на социјалните мрежи со видео порака повика да се почитуваат мерките за...

Пратеникот Антонио Милошоски се осврнува на причините зошто токму градоначалникот на Карпош Стефан Богоев е еден од седумнаесеттемина кои досега биле во ОЈО да дадат исказ во врска со случајот „Реkет“.

Градоначалникот на Карпош, Богоев, е еден од 17-те лица кои досега биле во Јавното oбвинитeлство во врска со случајот “Реkет”, во кој замешани се Боки 13, најмалку две oбвинителkи, најмалку 5 вработени лица во СЈО и неколку функционери од власта.

Битни прашања се дали се ова 4те причини зошто Богоев беше во ОЈО за “Реkет”:

1. Финансирање кампањата за локални избори 2017 година?!

2. Планот за измена на ДУП “Капош на вода”, десно од ТВ Телма кон Вардар (кој Боки13 го нарекол поинаку)?!

3. Злoyпотреба на службена положба како градоначалник за потребите на 1ТВ?!

4. Кpшење на законот за градба за кој Јанакиески лежи во пpитвоp со месеци по барање на ОЈО и СЈО?, прашува Милошоски.

Градоначалникот на Карпош, Богоев, е еден од 17-те лица кои досега биле во Јавното обвинителство во врска со случајот "…

Julkaissut Antonio Milososki Keskiviikkona 31. heinäkuuta 2019

Актуелно

ОФИЦИЈАЛНО: Скопјани, тетовчани, кумановчани и штипјани во 4 дневен карантин?!

Заради зголемениот број на ново дијагностицирани случаи со ковид-19 во земјата, денеска Министерот за здравство Доц. д-р. Венко Филипче...

(Фото) НЕМА ПРАВДА, НЕМА МИР: Кичеец фотографиран како ужива во сонцето на охридското крајбрежје

Социјалните мрежи ги преплавија фотографии од второобвинетиот, веќе осуден за случајот „Рекет“, Зоран Милески Кичеец. Еден од главните ликови во аферата од пред еден...

ЧЕТВОРИЦА ПОЧИНАА: Потврдени 101 нов случај на ковид-19 за едно деноноќие

Четворица пациенти починаа, а 101 нов случај на ковид-19 во Македониија регистира Министерството за здравство за едно деноноќие. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

ПАНИКА НА ИЛИНДЕНСКА: Вонреден состанок во Влада, можно е воведување на рестрикивни мерки

Во Влада се одржува вонреден состанок по неофицијалните сознанија дека бројката на новозаразени изнесува повеќе од 100 лица од кои 59 се од Скопје. Најголем...

АКО ЗА НЕШТО СЕ КРИВИ ГРАЃАНИТЕ, КРИВИ СЕ ШТО ВИ ВЕРУВАA!

Нова нормалност, се изнаслуша целата македонска јавност изминатите неколку недели откако се направија низа на погрешни чекори во справувањето со пандемијата на новиот коронавирус....

Повеќе вести