December 8, 2021, 5:34 am

Милошоски: Заев ги лaже граѓаните за хеликоптер за медицинска помош, додека лета со хеликоптер на нивни трошок

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот Антонијо Милошоски на социјалните мрежи реагираше на екскурзијата на премиерот Зоран Заев со хеликоптер до Прилеп и назад, што народот го чинеше 1.200.000 денари, потсетувајќи на ветувањето на премиерот од пред година ипол, кога тој вети два медицински хеликоптери за медицинска прва помош за пребарување и спасување.

„Лажгото од влада пред година ипол ги манипулираше граѓаните дека ќе имаат два хеликоптери за медицинска прва помош
За жал денес граѓаните имаат само здравствена несигурност, возат со часови до соседните држави за имунизација и секојдневно се борат за живот. Во меѓувреме Лажгото си лета со хеликоптерот на нивен трошок“, пишува Милошоски на својот фејсбук профил

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This