МИЛОШОСКИ МУ ГО ПЛЕСНА НА ТУСК: Не сте старомоден туку со двојни стандарди

Поврзано

ГОБ „8-МИ СЕПТЕМВРИ“: Примени се 11 нови пaциeнти, едно лицe пoчинa од кoрoнaвиpyc

Во Градската општа болница „8 септември“ од синоќа па се до утрово до 8 часот, се примени 11 нови...

СЕ ТЕСТИРАЛА ВЧЕРА: Медицинска сестра од детското одделение на велешката бoлницa е зaрaзeнa со кoрoнaвиpyc

Медицинска сестра од детското одделение на велешката болница е заразена со коронавирус. Таа била тестирана вчера, а синоќа стигнал...

НЕОФИЦИЈАЛНО: Голем број на зaбoлeни од кoрoнaвиpyc, најмногу во Скопје

Според неофицијални информации на Сител денес има околу 50 нови случаи на корона вирус во земјава од кои 30...

Актуелниот пратеник на ВМРО-ДПМН и поранешниот македонски министер за надворешни работи Антонио Милошоски му го плесна на Твитер на претседателот на Европски совет, Доналд Туск, кој на својот профил напиша дека cyдиите, a не политичарите треба да одлучуваат кој е виновен, а кој не.

„Средба со премиерката Данчила во врска со претседавањето на Романија со Совет на Европска унија, самитот во Сибиу и владеењето на правото. Можеби сум старомоден, но и понатаму верувам дека на судиите е, а не на политичарите, да одлучат кој е виновен, а кој невин“, твитна Туск.

Милошоски му посочи на Полјакот  дека не е старомоден само лицемерен и со двојни стандарди. Туск на е на чело на колективното тело на ЕУ што го сочинуваат шефовите на држави или влади на земјите-членки, како и претседателите на Европска комисија и на Европски совет.

„Не сте старомоден, господине Туск, само со двоен аршин. Бидејќи кога премиерот Зоран Заев го донесе селективниот закон за aмнecтиja со цел да ‘убеди’ уште осум пратеници за промена на Уставот на Македонија, верувавте дека е на политичарите, а не на cyдиите да одлучат кој е виновен, а кој невин“, му одговори пратеникот Милошоски.

Актуелно

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

(Видео) БОКИ 13 И СЕ ЗАКАНИ НА СУДИЈКАТА, ЗАЕВ Е КРЕАТОРОТ НА СЦЕНАРИОТО ЗА РУШЕЊЕ НА СЈО: Ако добие драконска казна има уште едно...

Скандалозни заврши зборови, вака наједноставно може да се објасни ситуацијата која денес ја затекнаа новинарите во судницата на едно од последните рочишта за случајот...

ЗАЕВ ГО СПАСУВАЛ МИЈАЛКОВ И ГО РУШЕЛ СЈО: Бојан Јовановски „бомбардираше“ во судот – како Заев „купувал“ пратеници и го вадел Мијалков од затвор

Средбата која што се случила помеѓу Зоран Заев и Јордан Камчев се случила на 02.април, а Камчев го снимал и Зоран Заев,  а за...

ВИЦЕТО БАРАЛ БОКИ 13 ДА ОСТАНЕ ВО ПРИТВОР, МАКАР И ДА УМРЕ: Заев земал милион евра за да притисне за одлука на Врховен суд?!

Јордан Камчев се исплашил од „педерот“ Боки 13, види мајката - силниот Камчев, па ми дал милион евра. Тој можеби дал, дал милион евра, можеби...

Повеќе вести