МИЛОШОСКИ ОБЈАВИ ВИДЕО ОД ВЧЕРАШНИОТ ПРОТЕСТ:“Ја излези Ѓурѓо” од илјадници грла пред Собрание

  • November 19, 2018
  • Коментари

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски, објави видео од вчерарашниот протест против уставните измени пред Собранието.

Видеото е од почетокот на масовниот протест, а граѓаните во еден глас ја пејат познатата македонска песна “Ја излези Ѓурѓо”.

Ја излези

Gepostet von Antonio Milososki am Sonntag, 18. November 2018

Претходно «
Следно »