October 20, 2021, 9:07 pm

Милошоски: Пaдот е гoлем затоа што тој xибpиден pежим има свое име и пpезиме, имињата се Зоран Заев, Курто Дудуш, Боро Малборо

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Баба Перса од Ѓорче, го цени Економист, колку што вие го потценувате. Македонија е во друштво со Боцвана, Алжир со Босна и со Сенегал, а сака да ја добие поддршката од Словенија, Данска, Италија, Франција и Холандија. Падот е голем затоа што тој хибриден режим има свое име и презиме, имињата се Зоран Заев, Курто Дудуш, Боро Малборо тоа е хибрxидниот режим – рече пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на денешното продолжување на расправата во собранието за законот за Совет на јавни обвинители.

Ова е хибриден режим и како таков има свое име и презиме – додаде Милошоски.

Тој истакна дека без Вице Заев нема тендер во државата, а тоа е доказ плус за хибридниот режим.

Ако веќе Економист ви е мал репер, прочитајте ја листата на Транспаренси. Македонија има пад и на оваа листа, која што не е направена ни во Скопје, ни во Струмица и е во друштво на Малави, Украина, со Сенегал и со Фиџи – посочи Милошоски.

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This