Милошоски: Утре сите на пpoтест, доста е од тајните преговори кои во Софија ги води другарот на Заев

Поврзано

- Advertisement -

Антонијо Милошоски го повика народот и утре да се собере и да го изрази револтот од тајните преговори на власта со Бугарија.

„Утре на протест пред МНР, од 15 до 17 часот. Доста е од тајните преговори кои во Софија ги води другарот на Заев, Бучковски, за дополнителни анекси на штета на Македонија. Јавноста има право на отчетност на владините министри пред јавноста и Собранието за сите битни надворешно-политички прашања!“, напиша Милошоски на Фејсбук

Latest News

Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум: Како можеме да ја зајакнеме регионалната cолидарност во поглед на научените лекции?

Во рамки на учеството на претседателот Стево Пендаровски на Анталија дипломатскиот форум кој се одржа на тема: „Иновативна дипломатија:...

More Articles Like This