September 27, 2020, 9:19 pm

МИЛОШОСКИ: 1€ за Виц’то, 1€ за Notre Dame!

Поврзано

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

Македонските граѓани кои се наоѓаат во странство а на кои им е истечен пасошот нема во скоро време да...

(Видео) Телевизија од Дубровник за „скриеното богатство на Македонија“

Либертас телевизија (ЛТВ) од Дубровник со прилог за изложбата на македонски народни носии насловена „Скриеното богатство на Македонија –...

Пpoтести на Лешница пpoтив изградбата на мали хидроцентрали

Месноста Лешница на Шар Планина многумина ја сметаат за еден од најубавите предели на оваа планина. Ако порано до...
- Advertisement -

Без коментар…

Latest News

Бугарија официјално стана неприкocновен европски шампион во кopyпција

Конечно, Бугарија го стори тоа. По долгогодишно натпреварување со Романија, Бугарија официјално стана неприкосновен европски шампион во корупција. Ова не...

Македонците со истечен пасош низ светот нема скоро да дојдат до патна исправа

Македонските граѓани кои се наоѓаат во странство а на кои им е истечен пасошот нема во скоро време да дојдат до патна исправа. Иако...

(Видео) Телевизија од Дубровник за „скриеното богатство на Македонија“

Либертас телевизија (ЛТВ) од Дубровник со прилог за изложбата на македонски народни носии насловена „Скриеното богатство на Македонија – убавина што не познава граници“. Експонатите...

(Фото) Ерменските свештеници спремни за вojна: Се вооружуваат и ги рушат турските беспилотни летала

Свештенството во Ерменија се мобилизира и најавува директно учество во војната. Фотографии како овие почнуваат вирално да се шират по социјалните мрежи. Герилски свештеници...

Стоичков се cкapa со Гejтс: Како можеше пред пет години да каже дека во 2020 ќе има пaндeмиja?

Најголемиот бугарски фудбалер на сите времиња и „Златна топка“ во 1994 година, Христо Стоичков, кој сега работи за една телевизија во Мајами, во интервју...

More Articles Like This