МИЛЧИН „РАСПАЛИ“ ПО АДЕМИ: За три дена склучил 27 тендери во четири очи вредни 7 милиони евра – никој не го брка кримналот на ДУИ!

Поврзано

Коронавирусот ја одложи Галичката свадба, наместо на Петровден ќе се одржи на Пресвета Богородица

Месната заедница Галичник објави дека поради предизвикот со коронавирус, и во интерес на заштита на јавното здравје како врвен...

Дијаспората со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на Задграничниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Јане Мавчев од Мелбурн Австралија преку својот Фејсбук упати видео порака до граѓаните...

Благојчо Ѓорѓиев: Оваа моја слика ја користеа додека да си ја остварат целта, денес за нив сум Шуто и Рогато

„Оваа моја слика се користеше за повикување на граѓани што помасовно да излезат на протести против владеењето на Груевски,...

Наместо спирала во корист на граѓаните, поранешниот дирекор на Фондацијата Сорос во Македонија и висок функционер на СДСМ, Владимир Милчин истакна дека државата се наоѓа во спирала која не влече надоле, а Македонија тоне на секое поле. Имено неговата реакција доаѓа по скандалот од пред 2 месеци во кој е вмешан  министерот за образование, Арбер Адеми од ДУИ кој за само 3 дена склучил неверојатни 27 тендери во четри очи кои тежат неверојатни 7 милиони евра.

-Кучињата лаат, криминалот на ДУИ поминува. Лицето АА пет пари не дава. Неопходен му е на лицето ЗЗ. И така во круг, односно во спирала во која Македонија тоне, вели Милчин.


Имено се работи за финансискиот скандал со тетовската печатнициа ,,Арбериа Десигн” како и со фирмата Арс Ламина од Скопје, фирми влиски до владеачката ДУИ со кои министерството за образование склучило договори тешки 5.3 милиони евра. Тогаш за скандалот да биде уште поголем, покрај овие два, Адеми склучил договори со уште 25 компании, тешки стотици илјади евра за само три дена.

Милчин потенцира дека никој не го гони криминалот на ДУИ, поради фактот што за Заев коалицијата со партијата е неопходна.

Актуелно

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен домашен тероризам, поточно македонски екстремизам....

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Свети Николе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со жителите на Свети Николе. Проследете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/602440627318143/

Повеќе вести