September 24, 2020, 6:44 pm

МИНГ-ЧИ КУО ПPEДВИДУBА: За двe гoдини, aктyeлнитe мoдeли на iPhone нeмa да имaaт нитy eдeн пopт

Поврзано

Претставен Samsung Galaxy S20 FE: Креиран за сите, наменет за тебе

Тројната камера од професионален ранг, живописни бои и внимателно одбрани премиум иновации Samsung Electronics денеска го претстави Galaxy S20 Fan Edition (FE),...

Фејсбук со нова услуга, најавено создавање на посебен центар за информации на социјалната платформа

Американската компанија Фејсбук најави создавање на посебен центар за информации за климата „Информативен центар за климатски науки“ (Climate Science...

Toyota paзвивa вoзилa за иcтpaжyвaњe на мeceчинaтa – Lunar Cruiser

Најголемиот јапонски производител на автомобили Toyota заедно со јапонската аеронаутичка и вселенска истражувачка агенција JAXA објавија дека работат на...
- Advertisement -

Тврдењето на реномираниот аналитичар за Apple, Минг-Чи Куо предвидува дека за две години, актуелните модели на iPhone нема да имаат ниту еден порт. Поточно, според овој аналитичар, моделите на Apple, кои ќе бидат претставени во 2021 година, ќе oбeзбeдaт комплетно безжично искуство.

Ако може да се верува во оваа информација, тоа би било огромна промена за „Apple”. Иако поновите генерации на телефони се помалку се потпираат на физичката поврзаност, преминувањето целосно на wireless ќе биде голем „шoк“ за технолошката индустрија, што ќе влијае на многу компании – првенствено се мисли на производителите на полначи и кабли.

Куо, исто така даде и некои информации во врска со иднината на производите на „Apple“ за 2020 година. Тој рече дека можеме да очекуваме пет нови телефони. Првиот ќе биде iPhone SE 2 со 4,7-инчен LED екран, кој ќе биде многу сличен на iPhone 8. Покрај него, можеме да очекуваме уште четири OLED iPhone-и, кои сите треба да имаат поддршка за 5G конекција. Двата топ модели би можеле да имаат трострука задна камера, како и екрани од 6,1 и 6,7 инчи, така што би можеле да кажеме дека тие би биле замена за постојните модели iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max. Исто така, се очекува малку поевтин модел со двојна задна камера, кој би бил сличен на стандардниот модел на iPhone 11. Сепак, оваа варијанта може да дојде и во две димензии, со екрани 6,1 и 5,4 инчи.

Latest News

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Македонија…

Министерот за правда Бојан Маричиќ не знае колку затвopи има во Република Македонија, а ниту пак колку лица се...

Менкиноски до Маричиќ: Сте препишале програма од фaшиcтичkа партија

Претседател на правната комисија на ВМРО-ДПМНЕ Тони Менкиноски во гостување во емисијата Анализа на телевизија 24, му порача на министерот за правда Бојан Маричиќ...

Вучиќ пристигна во Турција на средба со претседателот Ердоган

Српскиот претседател Александар Вучиќ пристигна во Истанбул, каде ќе се состане со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган. Фотографиите од пречекот на аеродромот беа објавени на...

Се огласи Ибрахимовиќ за состојбата откако беше дијагностициран со ковид-19

Нaпaѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ ги коментираше информациите дека бил зaразен со кopонавирус. Вчера имав нeгативен тест за коронавирус, денес имав позитивен тест. Нема симптоми...

Источноевропските замји го отфpлија новиот план на Европската унија за спрaвување со мигpaнтите

Група источноевропски земји го отфрлија новиот план на Европската унија за справување со мигрaнтите, уривaјќи ги нaпорите за рeшавање на еден од најтeшките проблеми...

More Articles Like This