December 9, 2021, 11:57 am

МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА НА ИЗРАЕЛ БАРА ОД ЕВРЕИТЕ ДА ЈА НАПУШТАТ ФРАНЦИЈА

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерот за одбрана на Израел Авигдор Либерман ги повика своите сонародници кои живеат во франција да ја напуштат таа земја, и тоа во пресрет на конференцијата за блискоисточен мир, соопштува ,,Ерусалим пост“.

1101700532
„Дојде времето кога Евреите треба да ја напуштат Франција“ -тоа не  е  Ваша земја, време е за заминување“ изјави Либерман.

Либерман таа конференција ја окарактеризира како ,,трибунал против Израел“, чија цел е да се нанесе штета на земјата и нејзиниот статус.
Во Јануари во Парис ќе биде организиран Форум кој, според организаторот, треба да ги реанимира  палестинско-израелските мировни процеси. Воедно, Израел  одби да учествува на таа конференција и ја замоли Франција да не ја одржува истата.

Latest News

Двајца велосипедисти прегазени во Тетово, возачот на автомобилот тешко повреден

На 08.12.2021 во 23.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на кружниот тек од бул.„Видое Смилески Бато“ со...

More Articles Like This