МИРОСЛАВ ЛАЗАНСКИ ВЕЧЕРВА: Не ја пропуштајте вечерашната емисија на „Миленко Неделковски Шоу“

  • February 17, 2017

Вечерва во 22.15 часот на Алфа ТВ во емисијата на Миленко Неделковски, гледајте го ексклузивното интервју со еден од најпознатите Балкански геополитички експерти и воени коментатори Мирослав Лазански

 

16797251_1636627873020896_7578074974322982001_o

Теми кои секого од нас го интересираат, од размената на територии во северно Косово на предлог на Рорабакер, и каков ефект тоа ќе има врз стабилноста на Балканот, до новите тензии во Косовска Митровица поради возот од Белград. НАТО, ЕУ и Варшавскиот пакт, но и скандалозната изјава на МНР на Србија, Дачиќ.

22.15 часот, премиерно на Алфа ТВ. Не пропуштајте.

Претходно «
Следно »