November 27, 2021, 8:45 am

Мисајловски: И во убави и во тешки времиња, секогаш ВМРО Вечна да е организацијата, вечна да е Македонија

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по повод денешниот празник 23ти Октомври, Денот на Македонската револуционерна борба, на својата официјална Фејсбук страница го честиташе празникот преку објава во која вели:

„И во убави и во тешки времиња, секогаш ВМРО Вечна да е организацијата, вечна да е Македонија. Честит празник.“

Latest News

Повредените во автобуската несреќа ќе бидат префрлени во македонските болници

Почнува враќањето во земјава на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската...

More Articles Like This