Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Поврзано

Македонија високо pизична земја, Стејт департментот со пpeдупредување за американските граѓани

Американскиот Стејт департмент синоќа го ykина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое...

Paкета или бomба? – Либанскиот претседател наметна дилемa, eкcплозиjaта во Бејрут е нaпaд врз Либан?

Претседателот на Либан не ја отфрли можноста серија моќни експлозии во пристаништето во Бејрут да бидат предизвикани од ракета...

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за...
- Advertisement -

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и свое видување за предвремените парламентарни избори.

Во однос на изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ, Мисајловски истакна дека истата е изработена со многу труд. Проектите кои што се наоѓаат во изборната програма на ВМРО-ДПМНЕ се разработени до нивна финализација и токму поради тоа во изборната програма нема празни флоскули и проекти кои е нелогично да се остварат, туку само реално остварливи проекти, вели Мисајловски.

Економските показатели во државата покажуваат дека ситуацијата воопшто не е сјајна, иако СДСМ преку своите ПР методи ја манипулира јавноста дека се е во ред и дека економијата е стабилна.
Според Мисајловски, еднократната помош, односно задолжувањето, укажува на тоа дека Република Македонија е станата социјална држава.

“Наместо владата да инвестира во капитални проекти преку кои ќе се раздвижат преку 20 гранки, меѓу кои и градежништвото, тие се раздолжуваат онаму каде што можат во моментот и со тоа ја манипулираат јавноста дека нешто се работи. Немаме ниту еден нов автопат, нема ниту еден голем капитален проект. Ветуваа преку 500-600 милиони евра за изградба на нов Клинички центар, но гледаме дека тоа беше уште една во низата лаги на СДСМ и Зоран Заев”, вели Мисајловски.

Мисајловски вели дека е дрско преку видео спотови да се манипулира јавноста дека е започната изградбата на Клиничкиот центар, а пред само неколку денови при посетата на општина Ѓорче Петров, со свои очи народот виде дека освен една празна ливада, таму нема ништо друго.
За тој Клинички центар нема ниту план, ниту визија, ниту колку ќе чини, ниту пак како ќе изгледа. Тоа се класични проекти на СДСМ, невидливи и нереални, заврши Мисајловски.

Latest News

Македонија високо pизична земја, Стејт департментот со пpeдупредување за американските граѓани

Американскиот Стејт департмент синоќа го ykина четвртиот степен на препорака за патување во странство за најголем број земји, кое...

Paкета или бomба? – Либанскиот претседател наметна дилемa, eкcплозиjaта во Бејрут е нaпaд врз Либан?

Претседателот на Либан не ја отфрли можноста серија моќни експлозии во пристаништето во Бејрут да бидат предизвикани од ракета или бомба. Властите претходно изјавија...

Во Црна Гора 60, во Македонија 519 пoчинaти од kopонавирус од почетокот на пaндeмијата…

Уште три лица починaa од коpoнавирус во Црна Гора, со што вкупниот број на починати достигна 60. Тројцата починaти биле родени во 1957, 1961...

Новa зapaза се појави во Кина: Цело село во кapaнтин поради чyмa

Властите во кинескиот регион Внатрешна Монголија денеска издадоа трето ниво на предупредување за чума и селото Баоту го ставија во карантин, откако еден локалец...

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за ставовите и искуството на родителите/старателите...

More Articles Like This